Cinslere Özel Köpek Maması Neden Standart Köpek Mamasından Daha İyi Bir Seçenektir

Cinslere Özel Köpek Maması Neden Standart Köpek Mamasından
Cinslere Özel Köpek Maması Neden Standart Köpek Mamasından

Cinslere Özel Köpek Maması Neden Standart Köpek Mamasından Daha İyi Bir Seçenektir : Safkan bir köpeğin içindeyseniz, iyi durumda olmak için uygun bir yaşam diyeti içinde olabilir. Alman Çoban Köpeklerinden Labrador’a kadar her tür kendi yolunda benzerdir.

Cinsine özel bir köpeğiniz olacaklarken, uygun diyeti satın alabilmek için farklı seçeneklerden sahip olmanız ve göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu köpeklerin beslenmesi için uyum sağlamak için onları doğru mamayla beslemek, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine yardımcı olabilir.

Safkanınıza en uygun beslenmeyi sağlamak için tüylü arkadaşınızın özel gereksinimlerini karşılayan cinse özel bir mama seçin.

Örneğin, Alman Çobanlarının sindirim sorunlarına eğilimli olduğunu, Dalmaçyalıların idrar taşları aldığını ve Golden Retriever’ların cilt sorunlarına eğilimli olduğunu varsayalım. Bu rahatsızlıkların çoğu, uygun besinleri besleyerek diyetlerinin bir parçası olarak kolayca tedavi edilebilir. Bu nedenle, yavru köpeğinize cinse özel beslenme sağlamanın sağlık açısından daha önemli faydaları olacağı doğru bir şekilde söylenir.

Cinsine özel köpek mamasının faydaları:

  • Parlak tüy: Her safkan, doku ve renkte benzersiz bir cilde sahiptir. Irkına özel mama, köpeğinizin ihtiyacını karşılayarak kürkünün parlaklığını ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olur.
  • Daha iyi sindirim: Bazı ırkların hassas bir sindirim sistemi vardır. Örneğin bir Alman kurdunun sindirim sağlığı için bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle, onlara özel olarak hazırlanmış yiyecekleri vermek, sindirimlerini iyileştirmeye yardımcı olacaktır.
  • Hızlı Yiyenler için Uygun: Labrador ve Siyam gibi bazı ırklar, yiyeceklerini son derece hızlı çiğneyerek sindirim sorunlarına yol açar. Onları daha büyük mama taneleri ile beslemek çiğneme hızını yavaşlatmaya yardımcı olarak sindirim sağlıklarını iyileştirir.
  • Sağlıklı cilt: Hassas ciltten buruşuk cilde kadar her cins, onları korumak için bariyer görevi gören farklı bir cilde sahiptir. Cinsine özel köpek maması, o cilt tipini destekleyen ve onu sağlıklı tutan özel besinler içerir.
  • Biber şekli: Köpeğinize cinse özel mama vermenin en önemli faydalarından biri mama tanesi boyutudur. Farklı ırkların benzersiz çene yapıları ve yeme davranışları olduğundan, mamanın tanecik boyutu, dokusu ve şekli, ısırma şekillerine ve çene yapısına göre değişiklik gösterecektir.

Örneğin, Küçük cins köpekler için küçük boyutlu mama taneleri gerekirken, donut şekilli mama taneleri Labrador Retriever gibi büyük cins köpekler için uygundur.

  • Genel sağlığı destekler: Cinse özel gıda, o ırkın sağlık sorunlarının en iyilerini ortaya çıkarmasına yardımcı olan belirli bir ırka özgü bileşenler içerir. Örneğin, büyük cins köpekler için tasarlanmış mamalarda genellikle sağlıklı eklemleri, kilo yönetimini ve sağlıklı dişleri destekleyen bileşenler bulunur.

Köpekler İçin Biber Şeklinin Önemi:

Köpek mamalarını uygun mama tanesi şeklinde beslemeniz çok önemlidir. Küçük şekilli mama taneleri, brakisefali çeneleri olan küçük cins köpekler ve evcil hayvanlar için uygundur. Örneğin, Dachshund’ların diş genetik sorunları vardır, bu nedenle onları dişlere faydalı yiyeceklerle ve belirli mama tanecikleriyle beslemek, genetik bozukluklarında onlara yardımcı olur.

Evcil Hayvanlarınız İçin Neden IAMS’nin Özel Beslenmesini Seçmelisiniz?

IAMS, görünür sonuçlarla yaşam evresi/evcil hayvan boyutlarına göre uyarlanmış evcil hayvana özel beslenme çözümleri yaratmaya yönlendirilir. IAMS’nin tüm ürünleri, her evcil hayvanın her gün benzersiz bir şekilde en iyi durumda olmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

IAMS köpek maması, köpeklerinizin genel sağlığını destekleyen doğal içeriklerle zenginleştirilmiştir. Örneğin, bilişsel becerileri ve eğitilebilirliği artıran DHA ve Omega 3 gibi esansiyel yağ asitleri, L-karnitin, büyük ırk yetişkin köpeklerde sağlıklı kilo yönetimi sağlarken pancar küspesi ve FOS, küçük ve orta ırk yetişkin köpeklerde sağlıklı bir sindirimi destekler,

Düşük kül proteini gibi besinler yavrularda güçlü kasları desteklerken, STPP ve balık yağı yetişkin köpeklerde sırasıyla daha güçlü dişleri ve sağlıklı deri ve tüyleri destekler.

Ayrıca, köpeklerin beslenme gereksinimleri yaşamın çeşitli evrelerinde değişir. Örneğin, yavru köpekler hastalıklara karşı daha hassastır ve hızlı büyüdükçe daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar, bunun için yüksek sindirilebilir proteinlere ve enerji yoğun yiyeceklere ihtiyaç duyarlar. Ayrıca her gün yetişkin köpeklerden 3 kat daha fazla Vit E’ye ihtiyaçları vardır.

Ayrıca, IAMS mamaları, yavru köpekler için eğitilebilirlik performanslarını artıran gelişmiş DHA içerir.

Köpeğiniz için IAMS iyiliğini seçin:

-ABD veteriner hekimleri tarafından tavsiye edilir

-IAMS bir dünya markasıdır

-Evcil hayvanlar için özel hazırlanmış tarifler

– Waltham Hayvan Besleme Merkezi’nin uzmanlığı tarafından desteklenmektedir

Farklı Irkların Eşsiz Gereksinimlerini Karşılamak İçin Özel Olarak Tasarlanmış IAMS Eşsiz Tarifler:

  • Alman Çoban: Alman Çoban cinsi sindirim sorunlarına yatkındır; bu nedenle I Alman Çoban için AMS Köpek Maması , sağlıklı sindirimi destekleyen pancar küspesi ve prebiyotiklerin (FOS) bir karışımını içerir. Ayrıca sağlıklı eklemleri desteklemek için Glukozamin ve kondroitin sülfat eklenmiştir. Omega 6 ve 3 yağ asitleri gibi esansiyel yağ asitleri, sağlıklı deri ve tüyleri destekler.

Kalsiyum ve Magnezyum gibi önemli vitaminler ve mineraller, sağlıklı bir kalbi desteklemek için diyete eklenirken, E vitamini de dahil olmak üzere doğal antioksidanlar mükemmel doğal savunmayı destekler.

  • Golden Retriever: Golden Retriever’lar cilt sorunlarına daha yatkın olduklarından, Golden Retriever için IAMS Köpek Maması , derilerini ve tüylerini sağlıklı tutmak için omega 6 ve 3 yağ asitleri içerir. Ayrıca sağlıklı kilo yönetimi için L-Carnitine içerir. Ayrıca, bu diyetin mama taneleri, mükemmel diş hijyenini destekleyen STPP’den oluşur.
  • Pug: Pug için IAMS Köpek Maması , sağlıklı sindirim için pancar küspesi ve prebiyotiklerin (FOS) bir karışımını içerir ve L-karnitin gibi bir mineral iyi metabolizmayı destekler. Önemli yağ asitleri omega 6 ve 3 yağ asitleri sağlıklı bir deri ve tüy oluşumunu desteklerken, STPP içeren mama taneleri dişlerini güçlendirir. İyi bir antioksidan olan Vtamin E, köpeklerin savunma mekanizmasını güçlendirmeye yardımcı olur.

IAMS cinsine özel köpek maması, farklı köpeklerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak hazırlanmış tüm doğru bileşenleri ve besinleri içerir. Bu nedenle veteriner hekimler IAMS’i tavsiye eder. Bir safkan köpeğiniz varsa, köpeğinizin beslenme ihtiyaçlarını anlamanız ve onları en iyi şekilde ortaya çıkarmak için cinsine özel beslenme ile beslemeniz gerekir.

Cinslere Özel Köpek Maması Neden Standart Köpek Mamasından

Digimas.net