Doğru Köpek Beslenmesi

yavru-kopek-beslenme-550x334

Yavru köpek besleyecekler yetişkin köpeğe göre daha fazla dikkatli olması gerekmektedir.Çünkü yavruyken köpekler daha fazla hastalanmaya, daha çok yemek seçen haldedirler.Bu yazımız içersinde sizlere Yavru Köpek Nasıl Beslenir? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? bunlar hakkında bilgiler açıklayacağız.

Köpeklerin Sindirim organı sadece tek bir mide ile cok kısa bir bağırsak sistemi ile donatılmıştır.Bu nedenle köpekler etebobur canlılardandır.Özellikle eti çok kolayca sindirme durumları vardır.

Bir Yavrunun sütten kesilmesi ortalama 4 ile 6 hafta arasında sürmektedir.Bir köpeğin erişkin halini alması ise ortalama 11-17 arasındadır.Özellikle yavru ve gelişme cağında olan bir köpeği çok iyi beslemek zorundayız.

YAVRU KÖPEK NASIL BESLENİR DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER?

Yavru Köpek Nasıl Beslenir?

Yavru köpeklere uygun kuru mamalar ile köpeğimizi beslememiz gerekiyor.Her köpeğin hayatı boyunca yavru ve gelişim süreleri boyunca değişik gereksinimleri olabilmektedir.Yavru köpeğin besin yönünden ihtiyacı, yetişkin köpekten cok daha fazla şekildedir.4 aylık bir yavru ile 9 aylık bir yavru arasında bile besin ihtiyacı yönünden farklılıklar bulunmaktadır.Bu nedenle yavruların gereksinimine uygun kolay sindirilebilen proteinler, yeteri kadar kalsiyum, fosfor bakımından zengin vitaminler ile beslenmesi gerekmektedir.