En iyi kedi maması hangisidir?

en-iyi-kedi-maması
en-iyi-kedi-maması

İyi haberler. Kedinizin size ihtiyacı var . Sadece ayrı bir kase köpek mamasına değil, doğru kedi mamasına da ihtiyaçları var . Köpek maması gibi, kedi maması söz konusu olduğunda da piyasada birçok seçenek var. Texas, Austin’deki Paz Veterinary’nin baş sağlık görevlisi DVM’den Tim Julien, “Kediler genellikle daha küçük köpekler olarak düşünülür ve beslenir” diyor . “Kedilerin küçük köpekler olmadığı ortaya çıktı. Kediler zorunlu veya katı etoburlardır ve karbonhidratları sindirme ve kullanma yetenekleri azalmıştır. Peki en iyi kedi maması hangisi?

Peki zorunlu etoburunuz için en iyi kedi maması nedir? Sizin ve kediniz için hangi kedi mamasının doğru olduğunu bulma konusunda uzmanlara danıştık. En iyi kedi maması seçeneklerinden bazılarını derledik.

En iyi kedi maması hangisidir?

Kedi maması satın almaya kahvaltıya nasıl bakıyorsanız öyle yaklaşmalısınız: Beslenme açısından dengeli bir diyetle başlayın. New York, Ithaca’daki Cornell Feline Health Center direktörü Bruce Kornreich, DVM’den Bruce Kornreich, “Kedinizin yaşam evresine uygun, eksiksiz ve dengeli mamaya ihtiyacınız var” diyor .

Kornreich , evcil hayvan maması ve hayvan yeminde ne olduğunu değerlendiren kar amacı gütmeyen Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği’nden ( AAFCO) bir beslenme yeterliliği etiketi aramanızı önerir . Kediler etobur oldukları için et, Kornreich’in vurguladığı dengeli beslenmeyi sağlamanın önemli bir bileşenidir.

Petco Veteriner Hizmetleri bölge müdürü Shelly Ferris, “Kediler kalsiyum, fosfor ve D Vitamini gibi besinleri diğer bileşenlerden almalıdır” diyor .

“Meyveler, sebzeler ve pirinç, yulaf veya patates gibi yüksek kaliteli karbonhidratlar gibi doğal bütün içerikler” içeren kedi maması aramanızı tavsiye ediyor.

Dikkate alınması gereken kedi maması türleri

Kedi maması reyonu çok geniş ve alışveriş olanakları kasada bitmiyor. Abonelik hizmetleri ve çiftlikten kaseye şirketler artık kedi mamasını doğrudan evinize gönderiyor.

Islak veya konserve kedi mamasına karşı kuru kedi maması

Kuru kedi maması, kısmen ıslak kedi mamasına göre daha uygun olduğu için popüler bir seçimdir. Ferris, “Kuru gıda uygun maliyetlidir, kokusuzdur ve bozulmadan uzun süre saklanabilir” diyor.

Ancak Julien, kuru kedi mamalarının, ıslak kedi mamalarından daha fazla karbonhidrat içerebileceğini belirtiyor. Evde pişirirken yediğiniz tüm ekşi mayaları düşünürüz kedinizin yediği karbonhidrat miktarını da göz önünde bulundurmalısınız. 

Islak yiyecekler biraz daha fazla çaba gerektirir – kutu veya poşet açıldıktan sonra soğutulması gerekir – ve daha pahalı olabilir. Ama aynı zamanda kedilerin diyetlerinde daha fazla su almasına yardımcı olabilir (ve koku, seçici bir kediyi yemeye ikna edebilir). Kornreich, “Konserve veya ıslak mamalar daha yüksek protein ve yağ seviyelerine sahiptir, bu da onu çeşitli yaşam tarzları ve yaşlardaki kediler için mükemmel bir seçenek haline getirir” diyor.

Yavru kedi mi, yetişkin mi yoksa kıdemli mi?

Kedi mamalarında 3 grup vardır yaşlılar, yavrular veya yetişkinler.

Kedinizin hangi kovaya düştüğü konusunda iyi bir fikriniz olsa da, Julien, kedinizin yaşıyla bağlantılı olarak özel beslenme ihtiyaçları hakkında veterinerinize danışmanızı ve kedinizin hangi ihtiyaçları veya kısıtlamaları sergileyebileceği konusunda bir uzman okumasını tavsiye eder. Ferris, “Yavru kedilerin, proteinler ve yağlar gibi daha fazla enerji üreten besinlere ve yetişkin kedilere göre daha fazla vitamin, mineral ve suya ihtiyacı vardır” diyor. “Yavru kediler için özel olarak hazırlanmış formüller, bu besinleri doğru miktarlarda sağlar.”

Çoğu kedi, ilk doğum günlerinde yavru kedi mamalarından yetişkin mamasına geçer. Ferris, evcil hayvan sahiplerine, kedi arkadaşınızın midesini rahatsız etmemek için bir hafta boyunca kademeli olarak yeni yiyecekler üzerinde çalışmanın önemli olduğunu söyler. Yetişkin kedi maması muhtemelen yavru kedi mutfağından daha az kaloriye sahipken kıdemli mama muhtemelen kedinizin özel sağlığına yönelik olacaktır çiğneme sorunları veya koku alma yeteneklerinde azalma olabilir.

Alışveriş için yüksek puan alan kedi maması

1. Purina Pro Plan LiveClear Probiyotik Tavuk ve Pirinç Formülü

Sağlıklı bir tüy ve sindirim için tasarlanmıştır. bu kuru mamanın ilk iki bileşeni tavuk pirinçtir. Altıncı bileşen olan kuru yumurta ürünü, kedi alerjenlerini azaltmaya yardımcı olmak içindir.

2. Purina Kedi Yemi Komple Kuru Kedi Maması

Tavuk yan ürünü unu ve 25 vitamin ve mineral içeren bu gıda karışımında ağırlıkça ilk iki malzemedir.

3. Iams Proaktif Sağlık Kapalı Ağırlık ve Tüy Topu Bakımı

En az 12 aylık kediler için kuru mama, tavuk yan ürünü küspesi içeriyor.

4. Hill’s Reçeteli Diyet k/d Böbrek Bakımı Tavuk ve Sebze Yahni

Aslında bu ıslak mama böbrek sağlığı için üretilen özel mamadır.

5. PetGuard Organik Tavuk ve Sebze Formülü

Organik tavuk, organik hindi ve organik kahverengi pirinç, bu konserve, yaş mamanın ilk dört bileşenidir. Ayrıca meyve ve sebzelerle doludur: organik havuç, kızılcık ve elma.

6. Fantezi Ziyafet Sos Severler Okyanus Beyaz Balık ve Ton Balığı Ziyafeti

Nemlendirme, kediler için insanlar kadar önemlidir. Bu ıslak mamanın ilk bileşeni balık suyu, ardından okyanus beyaz balığı ve buğday glüteni. Bir yemek veya kuru gıda üzerine bir tepesi olarak kullanılabilir.

7. Hill’s Science Diet Yetişkin Kapalı Tavuk Tarifi

Tavuk, bir ile altı yaş arasındaki yetişkin kedilere yönelik bu kuru mamanın ilk bileşenidir. Kuru pancar kökü kedilerin lif düzenini sağlar.

8. Friskies Klasik Pate Tavuk Tabağı

Paté, tutarlı bir dokuya sahip yumuşak, pürüzsüz bir besindir. Friskies, kedinizin beslenmesi için daha fazla su sağlamak üzere tasarlanmış bu ıslak mamadaki ilk iki bileşen olarak hindi ve kümes hayvanlarının yan ürünlerini kullanır.

9. Royal Canin Yavru Kedi Maması

12 aylıktan küçük yavrular için ciğerden üretilmiştir. Yavru kedinizin lezzetli bulduğu bir mama bulmak önemlidir. Yavru kedi maması oldukça sindirilebilirdir sindirim sistemleri daha zayıf olduğundan rahatsızlık hissetmezler.”

10. Open Farm Homestead Türkiye Rustik Karışımı

Open Farm bu mamada hindi ve aynı zamanda kızılcık kullanıyor.

11. Küçük Taze Dana Aromalı

Ev abonelik hizmetlerinin yeni trendinin bir parçası olan Smalls, kedi arkadaşınız için en iyi ıslak ve aynı zamanda kuru mamayı belirlemek için bir sınava girmenizi sağlar. Çevrimiçi kedi maması şirketi örneğin yağsız kıyma sığır karaciğeri, ve dana kalbinden oluşan bu ıslak mama karışımını doğrudan evinize gönderir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ: ANASAYFA