Evlat Edinme Konusunda Sokak Köpeklerinin En İyisi Olmasının 5 Nedeni?

Evlat Edinme Konusunda Sokak Köpeklerinin En İyisi Olmasının 5 Nedeni?
Evlat Edinme Konusunda Sokak Köpeklerinin En İyisi Olmasının 5 Nedeni?

Evlat Edinme Konusunda Sokak Köpeklerinin En İyisi Olmasının 5 Nedeni? Küçük yaştaki çocuklarına küçük yaşta bir yaştayız. Bu harika bir girişim çünkü iki harika şey yapıyor. Sokak köpeğine bir umut olur. perakende, başıboş yavruları sahiplenerek, köpekler gibi yalnızca için bir araç olarak elde o korkunç köpeklerinin fabrika.na küçük olarak yardımcı olunuyor

Yine de birçok insan, yerel ırk hakkında sahip oldukları bazı yanlış anlamalar nedeniyle sokak köpeklerini sahiplenmekten endişe duyuyor. Bu blogda, konu köpek evlat edinme olduğunda sokak köpeklerinin neden en iyisi olduğuna dair beş şaşırtıcı neden göreceksiniz. Öyleyse başlayalım.

1) Koşulsuz Sevgi Gösterirler

Sokak köpeklerini beslediğinizde ne kadar minnettar olduklarını gördünüz mü? Ayrıca, özellikle yürüyüşe çıktığınızda, köpeklerin sizi çok uzun bir mesafe boyunca nasıl takip ettiğini görmüş olabilirsiniz. Popüler inanışın aksine, sokak köpekleri son derece sadıktır ve insanlarla bağ kurmaya başladıklarında onlara koşulsuz sevgi gösterirler. Güvenlik ve güvenlik söz konusu olduğunda insanları kendilerine üstün tutan diğer tüm ırklar gibidirler.

Sokak köpeklerinin bize bu kadar çok sevgi göstermesinin birçok nedeni olabilir. Belki içten içe, dışarıda yemek bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyorlar ve insanlar onlara sevgilerini gösterdikleri zaman, gönülden karşılık veriyorlar. Bir sokak köpeği sahiplendiğinizde, onlara sadece barınak sağlamıyor, aynı zamanda zorluklarını da siliyorsunuz.

2) Güçlü Bağışıklık Sistemi

Sokak köpeklerinin diğer köpek türlerine göre çok daha güçlü bir bağışıklığa sahip olduğu doğrudur. Doğal seçilimin bunda daha büyük rolü var çünkü sokak hayvanları dışarıdayken pek çok zor şeyle karşı karşıya kalıyor. Her türlü hastalık ve enfeksiyonla savaşmaları onları güçlü kılmış ve bu genleri yavrularına aktarmış olabilir.

Güçlü bir bağışıklığa sahip olmalarının bir başka nedeni de, köpek kulübelerinde gördüğünüz geleneksel ırklar gibi aşırı ürememeleridir. Ayrıca derileri ve kürkleri her iklime uyum sağlar ve bu nedenle güçlü bir doğal savunma sağlar.

3) Ne Verseniz Memnun

Standart köpek ırklarının aksine, sokak köpekleri söz konusu diyet olduğunda hiç de telaşlı değildir. Çok lezzetli yiyecekler talep etmezler ve ev yapımı yiyeceklerle bile mutludurlar. Yine de, mükemmel sağlık ve esenliklerini korumalarına yardımcı olacağından, onlara beslenme açısından dengeli köpek maması vermeniz önerilir.

Kendiniz de tavuk eti seven biriyseniz etinizden arta kalanları köpeklerinize yedirebilirsiniz. Sağlıklarına zarar verebileceğinden şekerli yiyecekler yememeye dikkat edin.

4) Sokak Köpekleri Çok Zekidir

Bir sokak köpeği yetiştirmek konusunda tereddütlüyseniz, biliniz ki, konu zeka olduğunda diğer köpek ırklarına karşı zorlu bir rekabete girebilirler. Sokaklarda başıboşların zor bir yaşam sürdüğünü ve bu nedenle en uyumlularının yetişkin yaşamlarına bile girebildiğini bilmelisiniz. Doğal olarak, bu onları son derece akıllı yaptı.

Başıboş bir yavru, diğer yavrular gibi komutları ve püf noktalarını öğrenecek ve sahip olmanız gereken tek şey, biraz sabır ve onlar için sevgi. Ayrıca onlara her zaman hazır ve eğitime hazır olmaları için nefis köpek maması verebilirsiniz.

5) Mükemmel Bekçi Köpekleridir

Bu pek çok kişiye şaşırtıcı gelse de, sokak köpekleri, doğaları gereği bölgesel oldukları için mükemmel bekçi köpekleridir. Bölgelerini ve diğer köpek dostlarını koruma konusunda sokaklarda ne kadar uyanık ve vahşi olduklarını görmüş olabilirsiniz. Ayrıca, o bölgede yaşayan diğer köpekleri ve insanları uyarmak için en ufak bir şüphede havlama eğilimindedirler.

Eğer başıboş bir yavru sahipleniyorsanız, onların yavruyken iyi bir şekilde sosyalleştiklerinden emin olun. Bu, yabancılara karşı katı olurken, bilinen insanlarla iyi davranmalarını sağlayacaktır. Diğer ünlü bekçi köpekleri gibi, sokak köpekleri de sahiplerini tehditten kurtarmak için hayatlarını tehlikeye atabilir.

Özetlemek

Sokak köpeklerinin neden evlat edinme için mükemmel olduğunu ve safkan bir köpekle aynı özellikleri nasıl sergilediğini az önce gördünüz. Bu sokak köpeklerinin sahiplenilmesi girişimine katılarak, toplumunuzda iyi bir örnek oluşturacaksınız. Unutmayalım ki, onları sahiplenerek bu güzel ruhlara sadece güzel bir sığınak sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda o nazik yanınızı da keşfedebileceksiniz.

Evlat Edinme Konusunda Sokak Köpeklerinin En İyisi Olmasının 5 Nedeni?

Digimas.net