Hareketli Köpeklerin Can Sıkıntısına Çareler

960x5441

Bazı köpekler çok enerjiktir ve günlük yürüyüşler onların enerjilerini atmak için yeterli olmayabilir. İşte size  bu enerjiye sahip patili dostlarımızı uzun süre eğlendirecek ve sıkıntılarından kurtaracak cinfikirler…

Unutmayın! Yorgun köpekler mutlu köpeklerdir. Havlayan, sağa sola kaçışan ve yıkıcı davranışlar sergileyen çoğu köpek sadece fazla enerjilerini atamadıklarından dolayı bunları yapıyordur. Fazla enerjilerini atacak şekilde onları meşgul etmek tüm bu sorunlara çare olacaktır.

Şimdi sizlere kolayca kendinizin yapabileceği ve  enerji dolu köpeğinizin fazla enerjisini atabileceği bazı oyuncaklardan bahsedelim.

 

Eski T-Shirtlerden Çekiştirme İpi

Eski t-shirtlerinizi uzun ve büyük şeritler oluşturacak şekilde kesin, bir tarafından düğümledikten sonra sarkan şeritleri düğümden diğer tarafa doğru saç örgüsü gibi ama sıkıca örün. Şeritlerin sonuna yaklaştıkça tekrar kuvvetli bir düğüm atın ve işte size evde hızlıca yaptığınız pratik bir çekiştirme ipi…

4382_buyuk_zoom

Tenis Topundan Ödül Bulmacası

Tenis topunun içine köpeğinizin çiğneyebileceği yada yiyebileceği bir şeyler koyduğunuzu düşünün… kokusunu tadını alacak ama ona ulaşmak için bulmacayıda çözmesi gerekecek J aslında bulmaca basit topu ağzında uzunca bir süre gevelemesi yeterli

Basitçe anlatmak gerekirse; bir tenis topunun bir tarafını kesin ve içine ödül bisküvileri yada sevdiği başka ödülleri yerleştirin. Köpeğiniz bu ödüllere ulaşmak için topu çiğneyerek ve çekiştirerek baya bir zaman geçirecektir.

tenistopuoyuncak

 

Plastik Su Şişesinden Oyuncak

Plastik su şişesi hepimizin kolayca bulabileceği bir malzeme ve bundan kolayca büyük bir köpek oyuncağı yapabiliriz.

Nasıl yapılacağına başlamadan önce önemli çok önemli bir hatırlatma yapalım; bir plastik şişeyi köpeğinize oynaması için vermeden önce mutlaka ve mutlaka kapağını ve kapağın altında ki plastik halkası çıkarın, böylece dostunuzu görünmez bir tehlikeden korumuş olursunuz.

Her köpek plastik şişelerin çıkardığı çatırdama seslerine ve onları çiğnemeye bayılır ve bu oyun iyi zaman geçirmelerini sağlar.

Ama plastik şişelerin kıvrılan ya da sivrilen ya da ısırılma sonucu kesilen bir kısmı köpeğinizin diş etlerine ciddi zararlar verebilir. İşte bu yüzden bu plastik şişeleri köpeğinize vermeden önce bir spor çorabının içine ya da şişenin büyüklüğüne uygun bir başka çorap eldiven bir sweatshirt kolu vs. içine yerleştirip uçlarına püsküller yaparak düğümleyin.

2016-02-09 13-46-41 Hareketli Köpeklerin Can Sıkıntısına Çareler.docx - Microsoft Word