Kaliteli yaş kedi mamaları kıyaslaması

kaliteli-yaş-kedi-mamaları-kıyaslaması
kaliteli-yaş-kedi-mamaları-kıyaslaması

Bugün kaliteli yaş kedi mamaları olan mamaların kıyasını yapacağız. Fiyatları uygun yaş mamalara göre biraz yüksek mamaları inceleceğiz. Eğer ki uygun fiyata olan yaş mamaların kıyasını okumak isterseniz bir buraya tıklayarak o yazıya da göz atabilirsiniz. Aslında yaş kedi mamalarına bakacak olursak ;

  • Schesir
  • Bozita
  • Mera
  • Naturea
  • Kid cat
  • Carny
  • Nutri feline
  • Animonda

Kaliteli yaş kedi mamaları hangisidir?

İncelemeye geçmeden önce belirtelim bunlar diğer yaş mamalara göre daha pahalı mamalardır. İlk olarak inceleyeceğimiz mama schesirin konserve veya kutu maması olacak. İçindekiler tavuk plato %51.9, karides %5, nişasta gibi besin içerikleri var. Schesir gayet güzel bir mama. et oranı çok yüksek tercih edilebilecek kaliteli bir mama. Bileşenlerine bakacak olursak %11 ham sıvı ve katı yağlar %1 ve taurin bulunuyor.

İkinci mamamız olan bozitaya bakalım. Paketlenmesi çok güzel. İçeriğine bakacak olursak %7.2, kırmızı et, domuz eti, taurin, vitaminler veya mineraller bulunuyor. Mamanın üzerinde içerik yüzdeleri bile düzgün yazılmadığı için bu mamayı listemizin son sırasına atıyoruz.

Üçüncü mamamızın adı ise mera. Mamanın üzerinde tahılsız olduğu bildiriliyor bu güzel bir şey. İçeriğine bakacak olursak ördek eti %34 bunun yanında hindi eti%34, et suyu %28, minareller ve kedi otu içeriyor. Büyük bir kısmı et veya et suyu olması güzel tercih olmuş.

Kaliteli yaş kedi mamaları arasında yer alan bir diğer mamamız ise carny marka mama. (kırlangıç ve ton balığı) Konserve olduğu için koruyucu madde veya katkı maddesi bulunmuyor.

Beşinci mamamızın adı animonda. İçeriğine bakacak olursak et ve hayvansal ürünler bulunuyor. (sığır, domuz eti, mineraller, %11 protein,)

Altıncı mamamızın adı naturea. İçindekilere bakalım. (%56 tavuk ve %56 tavşan eti, vitaminler. %12 protein, %82 nem) İçerik olarak baktığımızda diğer mamalar kadar iyi değil fakat güzel bir mama.

Yedinci mamamızın adı kid cat. Kid cat mamada bulunan besinlere veya maddelere bakalım. (tavuk, karides, kıvam arttırıcı, keçi sütü tozu, taurin, vitaminler,) İçerisinde kıvam arttırıcı olduğu için direkt eliyoruz.

Son mamamızın adı nutri feline. Mamanın içinde glüten veya katkı maddesi bulunmuyor. İçindekilere baktığımızda et veya et ürünlerini görebiliyoruz. Ortalama %43 et oranı içeriyor. mineral ve gerekli vitaminleri içeriyor.