Kedi ve Köpek Mamaları Nasıl Yapılır?

Kedi ve Köpek mamaları
kedi-kopek-mamalari-nasil-yapilir

Kedi ve köpek mamalarının içinde neler var?

Kedi köpek mamaları canlı dostlarımızın sadece karnını doyurmak için değil de gerekli ihtiyaçlarını karşılaması için üretilen besin çeşididir. Evcil hayvanların genel ihtiyaçları olan vitamin, karbonhidrat, mineral gibi ihtiyaçlar kedi köpek mamalarının içinde vardır. Kedilerin ve köpeklerin mama formülleri birbirinden farklıdır çünkü, farklı ihtiyaçları vardır. Kediler köpeklerden daha çok yağ ve proteine ihtiyaç duyarlar ancak, mama üretimi yapan fabrikalar mısır taneleri, tahıllar, arpa, buğday ve pirinç vb.

Örnek mamaların içeriklerini kontrol etmek ve uygun mama satışı için online satış mağazalarını gözden geçirin

Mamalar hangi aşamalardan geçiyor?

Anlattığımız malzemeler gerekli işlemlerden ve makinelerden geçtikten sonra mama tanecikleri oluşur. Oluşturulan kedi ve köpek mamaları önce ısıtılarak kurutulur ve sonra oda sıcaklığında soğutulur. Bu işlemlerden sonra ise hayvan mamaları protein ve yağ püskürten silindirler içine girip harmanlanır. Bu yağ yeme enerji katacak şekilde düzenlenmiştir. Mama tanecikleri aslında çok önemli bir unsur çünkü; özellikle kediler mama çok ufaksa direk yutuyor ve sindiremiyorlar eğer çok büyük ise ağızları doluyor ve yemekten büsbütün soğuyorlar. Paketleme bölümünde ise otomatik tartılar ölçüp paketlemeyi yapıyor. Paket boyutları 400 gramdan 20 kiloya kadar değişebiliyor. Kedi ve köpekler et aromalı yem yerine tahıl ve besin içerikli yemleri tercih ettiği söylenebiliyor. Unutmayın almanız gereken mama kedinizin ihtiyacı olan mamadır. Kedi ve köpek mamaları unutmayın ki dostlarınızın gerekli ihtiyaçlarını karşılar.

Mama paketinde neler olmalı?

Hayvan mamaları özellikle havayı ve kokuyu tutan, hava moleküllerini dışarıya bırakmayan bir yapıya sahip olurlar. Mama alırken paketleme ve paket şekli de bir o kadar önemlidir. Önemli olan kısım canlı dostlarımıza mama alırken hava almamış ve koku bırakmayan hem de özellikle cırt cırtlı paketler tercih etmenizde doğru olacaktır çünkü ; bir seferde yırtarak açılan mama paketlerini tekrar kullanamazsınız. Bu yüzden paketleme şeklide çok önemlidir. Unutmamamız gerekiyor ki canlı dostlarımızın ana ihtiyaçlarından biri hayvan mamasıdır. Mama alırken içeriğine, paketlenmesine, mama tanecik yapısına dikkat edilmelidir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN : ANASAYFA