Kedi maması kıyaslaması ve doğru kedi maması nasıl seçilir ?

HANGİ KEDİ MAMASINI KULLANMALIYIM?

Kedi mamaları şu mama uygundur denilerek seçilecek besinler değildir. Her kedinin farklı ihtiyaçları ve farklı eksikleri olabilir. Bu makalede kedi maması önermek yerine hangi kedi mamasının daha iyi olduğunu öğrenmek için 3 adet kedi mamasının kıyasını yapacağız. Öncelikle seçeceğimiz mamanın kaliteli olması gerekiyor. Kaliteli mama ne demek? Kaliteli mama doyurucu özelliği ile değil de zengin besin içeriği sağlayan mama türüdür. Mamamız ne kadar kaliteli ise kedimiz o kadar sağlıklı olacaktır ve neşesi yerinde olacaktır. Kedi maması alırken dikkat etmemiz gereken bir unsur ise kedinin yaşıdır, yavru kediye ayrı mama yetişkin kediye ayrı mama kullanılmalıdır. Bir diğer unsur ise kedimizin ihtiyaçlarına göre seçim yapmaktır. Eğer kedinizin sevdiği bir aroma varsa seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Bugün kıyaslayacağımız mamalar şu şekilde;

  • proplan
  • royal canin
  • hills

Kedi mamalarında fiyat değişikliği 

Bu mamalar arasında seçim yaparken ilk olarak fiyat aralığına bakabiliriz. 1kg  mamaya düşen birim fiyata bakarsak,  royal canin 1kg 62TL proplan 1kg 58TL, hills ise 56 TL olarak satışa sunuluyor. Paketleme olarak bakarsak royal canin biraz daha güzel tasarım edilmiş diğerlerine oranla dışarıya koku salmıyor. Mama tüketimi olarak bakarsak royal canin daha doyurucu olduğu için kediniz daha az tüketecektir ve daha tasarruflu olacaktır. Mama tane şekline bakacak olursak hepsi birbirine benziyor bu bir seçim unsuru olamaz.

Fiyat konusunda sizin kendi bütçenize en uygun olanı almanız her zaman doğru olacaktır. Kedi maması alırken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir unsur ise taze olması bu yüzden miktarına da bakarak almanız daha doğru olacaktır. İncelediğimiz 3 marka da kediniz eğer mamayı sevmez veya tüketmiyorsa mamayı geri alma garantisi veriyor. Kediler her mamayı yemez yerse bile bir zaman sonra sıkılabilirler bu yüzden mama alırken az alıp sonrasında kedinizin hoşuna giderse devamını almak daha doğru olacaktır. Eğer ki mama değiştirmek zorunda kalırsanız birden değiştirmek çok yanlış olacaktır. Kediniz yavru ise mama değişme işlemini bir haftaya yaymanız sizin için en doğrusu olacaktır. Bütün kıyaslamalar sonucunda en doğru olan kediniz hangi mamayı seviyorsa onu seçmek olacaktır.

kedi-mamasi-kiyaslamasi-dogru-kedi-mamasi-nasil-secilirkedi-mamasi-kiyaslamasi-dogru-kedi-mamasi-nasil-secilir

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız: ANASAYFA