KEDİLERDE KURU MAMALAR

KEDİLERDE KURU MAMALAR

Kedilerin beslenmesi önemli demiştik peki sırasıyla hangi kuru mamalar iyi? Ne gibi farkları var? Hangisini kullanmalıyım? Tabi her kedinin bünyeleri farklıdır bir kediye çok yarayan mama diğer kediye hiç yaramayabilir. Genelleme yapmak yanlış olur ama  içerikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

ORİJEN

Orijen kedi maması taze Kanada malzemeleriyle bağımsız bir aile şirketi tarafından Alberta, Kanada’da üretilmiştir. Orijen biyolojik olarak uygun bir kuru kedi maması olup hayvan beslenmesinde yeni bir kavram izler.Çeşitlilik olarak donanımlı bir mamadır.Kedinizin yaşı,ırkı,sağlık durumu ile ilgili seçimi yapabilirsiniz.

ACANA (PACİFİCA)

Tüm ırk ve yaştaki kediler için tahılsız kedi mamasıdır. Kanada’nın soğuk ve bakir Pasifik sularının zengin deniz ürünlerini yansıtan ACANA Pacifica Kuzey Vancouver Adasından sürdürülebilir ve serbest olarak avlanan taze ve yöresel Kanada balığı ile doludur.

Günlük olarak taze ve bütün teslim edilen Pasifik ringa balığı, sardalya, pisi balığı, mezgit balığı ve kaya balığı ile dopdolu olan ACANA Pacifica; uzun bir katkı maddesi listesi olmadan kedinizi doğal olarak beslemektedir. Her yerde güvenilen ve zengin protein içeriğine sahip ACANA, tüm ırk ve yaş evrelerindeki kedilerde en üst kondisyon seviyesini sağlamaktadır.

N&D

mamalar; doğa ve bilimi buluşturan Farmina şirketi tarafından, beslenme uzmanlarınca hazırlanmıştır.

WİLDFİELD 

Türkiye’de satılan mamalar arasında en yüksek et oranına sahiptir.

*Tamamen kurutulmuş etlerden üretilmiştir.

*Taze et (üçte ikisi su olması nedeni ile)sakatat, hububat, patates ve et unu içermez.

*Günlük tüketim miktarları diğer mamalara istinaden takribi % 30 daha düşüktür.

ROYAL CANIN

Hamile veya bebekleri olan anne kediler için harika bir beslenme sunan royal canın mother baby mama kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu mamanın yaş mama ve kuru mama olarak kullanımı mevcut. Markanın kedi ırkları,yetişkin, ve çok sevilen fit 32 gibi bir çok katagorileri mevcuttur.

ADVANCE

Yetişkin kediler için sevilen ve tüy dükülme oranını azalttığı söylenen mama.Sürekli yenilenme içerisinde olan mama içeriğini zengizleştirmektedir. şahsi fikrim yavru kedilere yetersiz bir mama ancak yetişkinlerde başarılı. Sınıfı süper premium