Köpek Maması Alışveriş Rehberimiz ve İncelemesi

Ürünlerimizi sizce nasıl seçiyoruz.

 • Ürünlerimizi teker teker incelemeye alıyoruz.
 • Dünya genelinde yorumlara bakıyoruz.
 • Müşteri geri dönüşlerini analiz ediyoruz.

Köpekleri gerçekten sevmeyen insanları bulmak oldukça zordur. Köpekler, Türkiye’deki birçok insanın hayatının inanılmaz derecede önemli bir parçasıdır ve koşulsuz sevgisi, insanların yeterince alamadığı bir şeydir. Köpeklerimizin iyi bakıldığından, mutlu ve sağlıklı olduğundan emin olmak için yeterli her gün egzersiz, veteriner kontrolünde  ve elbette doğru beslenme gibi şeylere ihtiyaçları vardır.

Aşağıdaki kılavuzu sizlere , küçük köpeğiniz veya can dostunuz için mümkün olan en iyi olanı aldığınızdan emin olmak için iyi köpek mamasının en önemli özelliklerini ortaya koyacaktır. Köpek mamasını seçerken, köpek türü (soyağacı ya da değil), yaş, fiziksel durum ve yaşam tarzı gibi temel kriterlere çok dikkat etmelisiniz. Aşağıda evcil hayvanınız için bir yiyecek seçerken akılda tutulması gereken en önemli şeylerden bazılarını inceleyeceğiz.

Önemli Gerçekler

 • Tüm köpek mamaları eşit üretilmez. Daha pahalı ve daha iyi malzemeler kullanan Premium markalar var; daha ortalama içerikler kullanan normal markalar ve jenerik markalar. Bu kılavuz boyunca köpek mamasının kalite farklılıkları hakkında daha fazla ayrıntıya verilecektir.
 • Bir köpeğin beslenmesi ve sağlığı yakından ilişkilidir: en iyi yiyecekleri seçmek için ne kadar çok para öderseniz (zaman, ancak her zaman çok para değil), daha sağlıklı olurlar. Köpeğiniz için mümkün olan en iyi yiyecekleri nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız, onun için üzülebilirsiniz.
 • Türkiye’de bulabileceğiniz kuru, ıslak ve yarı ıslak yiyecekler bulabilirsiniz. Bu kılavuzda, çoğunlukla kuru köpek maması hakkında yazacağız, Çünkü bize göre, her tür ırk için en uygun köpek mamasıdır. Köpeğinizin ne yemesi gerektiğinden tam olarak emin değilseniz, lütfen veteriner hekiminizle  konuşarak yardım isteyebilirsiniz.

Sıralama ile : Türkiye pazarındaki en iyi köpek maması

Birisi size hediye olarak bir köpek verdi mi? Terk edilmiş birini evine aldın mı? Bir köpeğe sahip olmak, onu nasıl aldığınızdan bağımsız olarak, büyük bir teşebbüstür ve genellikle çok faydalıdır. Bir köpeğe sahipken, sadece düzenli olarak yürüyüşe çıkmakla kalmaz, aynı zamanda en iyi şekilde evcil hayvanınıza iyi ve sağlıklı bir diyet sağlayarak yapılan sağlıklarına (sindirim, diş ve tüy kalitesi) bakmanız gerekir. .

Numara 1 : Taste Of The Wild Pacific Stream

Taste of The Wild Pacific Stream köpek mamasının içinde balık proteini, tatlı patates ve tahılsız formülü ile birlikte hassas köpeğiniz için yüksek oranda sindirilebilen bir enerji sağlar. Gerçek füme somon balığı ile yapılan bu mamada başka hiçbir mamada olmayan lezzet vardır. Meyve ve sebzeler ile desteklenmiş bu balıklı ve patatesli mama sevimli dostunuzun günlük hayatta aldığı zararları, içerdiği doğal antioksidanlar ile korumaya yardımcı olur ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi oluşturur aynı zamanda genel sağlığını ‘da destekler.

İçeriğinde:

Protein: 25% Minimum,

Yağ: 15% Minimum

Calcium: 1.9%

Fosfor : 1.1%

Kalori: 3,600 kcal/kg (360 kcal/cup) Hesaplanan Metobolik Enerji vardır.

Numara 2 : N&D Bal Kabaklı Tahılsız Medium & Maxi Yetişkin Köpek Maması

N&D köpek maması büyük ve orta ırk yetişkin köpeklerin günlük enerji ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan yetişkin tahılsız köpek mamasıdır .Mama içeriğinde bulunan glukozamin ve kondrotin köpeğinizin eklem gelişimi ve eklem sağlığı açısından faydalıdır. Tamamen tahılsız olarak üretilen bu mamada bulunan %28 oranında protein köpeğinizin kas kütlesinin yoğunluğunu korunmasını sağlar. Bal Kabaklı, kuzulu ve yaban mersinli olarak üretilen mama İtalyan mutfağının ürünüdür.

İçeriğinde:

Ham protein 28.00%

Ham yağlar 18.00%

Ham lif 2.90%

Ham kül 8.60%

Kalsiyum 1.40%

Fosfor 1.10%

Omega-6 yağ asitleri 3.30%

Omega-3 yağ asitleri 0.90%

DHA 0.50%

EPA 0.30%; Glukozamin 1200mg/kg

Kondroitin 900mg/kg

Enerji Değeri: ME 3740kcal/kg – 15.7MJ/kg.

Numara 3: Brit Care Yetişkin Tahılsız Yetişkin Köpek Maması

Yetişkin köpeklere has tahılsız ve kaliteli içerikler bulunduran bir köpek mamasıdır. Kas gelişimi için sindirimi kolay doymamış yağlar ve proteinler içermektedir. Kan şekerinin düzenlenmesinde ve obezliğe karşı az miktarda glisemik indeks bulundurmaktadır. Sağlıklı tüyler, deri ve kalp için bolca omega 3 ve C Vitamini vardır. Ayrıca, Vitamin C, hücre korunmasında ve hücresel bağışıklığın sağlanmasında önemli bir rol oynar.

İçeriği :

Ham protein% 26

Ham yağ% 15

Nem% 10

Ham kül% 7.5

Ham lif% 2.5

% 1.2 kalsiyum

% 1.0 fosfor

Numara 4 : Pro Plan Adult Senstive Yetişkin Köpek Maması

Pro Plan köpek maması Nestle Güvencesiyle üretilmektedir. Dünyada en popüler markalardan birisidir. Pro plan köpek maması çok uzun yıllardır ülkemizde bulunmaktadır. Türkiye’de en çok satan mamalar arasında yer almaktadır. Nestle ile mükemmel içeriğe sahiptir ve köpekler bayılarak yerler. Pro plan köpek maması içinde : Somon, pirinç, mısır gluteni, karışık tokoferollerle korunmuş hayvansal yağlar, mısır, mineraller, pancar posası, selüloz, kalsiyum fosfat, sodyum klorür, tuz, vitaminler ve mineraller bulunmaktadır.

Ham protein % 26,00

Ham yağ % 16,00

İnorganik madde % 7,50

Ham selüloz % 2,50

Numara 5 : Royal Canin Medium Dermacomfort

Royal Canin köpek mamaları Mars gurubuna aittir. Tüm dünyada en çok bilenen markalar arasında yer almaktadır. Royal Canin köpek maması çok eski bir geçmişe dayanmaktadır. Uzun yıllardır ülkemizdeki pazarda yer almaktadır ve yerini korumaya çalışmaktadır. Royal Canin köpek maması köpeklerinizin dermacomfort özelliği ile sağlık tüy yapısına kavuşmaları ve mükemmel tüyler oluşmasında yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki maddeler ile beslenme alerjisi olan köpekler içinde önerilmektedir. İçeriğinde pirinç, buğday glüteni, buğday, hayvansal yağ, mısır glüten, mısır, mineraller, kabuklu çıkarılmış yulaf, hidrolize kümes hayvanları karaciğeri, soya yağı, pancar posası, balık yağı (EPA ve DHA kaynağı), keten tohumu bulunmaktadır.

İçeriği :

Ham protein:% 24

Ham Yağ:% 17

Kül% 5.9

Ham lif % 1.4

Omega-6 yağ asitleri: 35,5 g / kg gama inc:3,1 g Omega-3 yağ asitleri: 10,6 / EPA inc kg g DHA: 4,1 g Analiz: Nem (%) 8 Protein (%) 25 Ham Yağ (%) 17 Ham selüloz (%) 1,6 Kül (%) 5,9 Mineraller: Kalsiyum (%) 0,83 Fosfor (%) 0,59 Sodyum (%) 0,40 Klor (%) 0,81 Potasyum (%) 0,7 Magnezyum (%) 0,08

Köpek Maması Satın Alma Kriterleri :

Artık gerekli tüm bilgilere sahip olduğunuza göre, bir seçim yapmanız ve hangi köpek mamasını alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Evcil hayvanınız için en iyi köpek mamasını almanız için aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli kriterler aşağıdadır. Köpeğinizi düzgün beslemek her zaman kolay değildir, ancak araştırmak için biraz zaman ayırırsanız, köpeğiniz için çok faydalı olacak yüksek kaliteli bir ürün seçebilirsiniz. Mümkün olan en iyi seçimi yapabilmeniz için aşağıdaki alışveriş kriterlerini inceleyeceğiz.

 • Malzemeler
 • Vitaminler
 • Savunmaya yardım et
 • Probiyotikler
 • Premium köpek maması

Malzemeler :

Bir köpek maması satın almayı düşünürken odaklanmanız gereken ilk şey, içerik listesidir. Bu, köpeğinizin psikolojik ve fiziksel sağlığı için temel öneme sahiptir. Aşağıdaki liste, en yüksek ile en düşük besin değeri arasında sıralanan köpek mamasında bulunan bazı yaygın besin maddelerini içerir:

 • Protein: Bir köpeğin diyetinin temel bir bileşeni (kas büyümesi, kemik yoğunluğu ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi için iyi). Yüksek proteinli bir yiyecek aldığınızdan emin olmalısınız. Proteinler farklı türlere ayrılabilir.
 • Kuzu: Köpekler kuzuyu sever çünkü hem kaloride hem de protein oranları yüksektir. Köpeğinize kuzu etinden yapılmış yiyecekler vermek, onlara daha tutarlı dışkılar verecektir (özellikle sindirim sorunları olan hayvanlar arasında).
 • Tavuk: Köpeğinizin kaslarının sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olur.
 • Somon: Hem protein bakımından yüksek hem de asimilasyonu kolay olan bu besin, köpeğinize sağlıklı bir tüy yapısı ve sağlıklı bir cilt yapısı için harika bir besindir. Kemikler ve dişler için de iyidir.
 • Yağlar: Lipitler veya yağlar olarak da adlandırılırlar, bunlar köpeğiniz için dengeli bir diyetin önemli bir parçasıdır. Yiyeceklerin tadını iyi yapar ve enerji sağlarlar. Ayrıca köpeklerin vücut sıcaklıklarını korumalarına yardımcı olmanın yanı sıra kasları ve organları aktive etmek için de iyidirler.
 • Karbonhidratlar: Bunlar, yağlarla enerji sağlayan şekerler ve kristalize karbonhidratlardır. Bir köpeğin kısa bir sindirim sistemi vardır, bu yüzden ona sadece önceden sindirilmiş tahıllar sunmalısınız. Eğer yapmazsanız, köpeğiniz sindirim sisteminden geçerken onu sindiremez, bu da gaz ve ishale neden olur.