Köpeklerinizde Olumlu Davranışları Nasıl Teşvik Edersiniz?

Köpeklerinizde Olumlu Davranışları Nasıl Teşvik Edersiniz?
Köpeklerinizde Olumlu Davranışları Nasıl Teşvik Edersiniz?

Köpeklerinizde Olumlu Davranışları Nasıl Teşvik Edersiniz? Köpeklerle oynamak bize çok az aktivitenin nadiren verdiği canlandırıcı etkiyi verir. Üzerimize koşulsuz sevgi yağdırırken tüm kötü duyguların üstesinden gelmemize yardımcı olurlar. Yine de, köpeklerimiz orada burada küçük can sıkıcı sorunlar yaratırken onlara karşı katı olmalıyız.

Bu zavallı yaratıklara karşı sert olunamaz çünkü onlar dünyanın biz insanlardan tamamen farklı olduğunu görüyorlar. Olumlu pekiştirme, onlara iyi davranışları öğretmenin yoludur.

Bu yazıda, köpeklerin ailenizin iyi huylu üyeleri olmaları için olumlu davranışları nasıl teşvik edebileceğinizi göreceğiz. Öyleyse başlayalım.

Köpeğinizle Her Gün Biraz Vakit Geçirin

Köpeklerinizle kaliteli zaman geçirdiğinizde, kendilerini sakin ve tamamen rahatlamış hissederler. Çoğu zaman, insanlar köpek satın alır ve yetişkinliğe ulaştıklarında onlarla vakit geçirmeyi bırakırlar. Köpekler, uygun sosyalleşmeye ihtiyaç duyan hayvanlar arasında olduğu için zihinsel sağlıklarını engelleyebilir.

Köpekleriniz, sahiplerinin kendilerine karşı çok dikkatli olduğunu hissettiklerinde, ihmal edildiklerinde yaptıkları tüm yaramazlıkları büyük olasılıkla durduracaklar. Köpeklerinizle vakit geçirmek, stresinizi atmanıza da yardımcı olur.

Oyunlarla Uyarılmasını Sağlayın

Zihinsel uyarım, özellikle bir yaşın altındaysa, köpeğinizin büyümesi için çok önemlidir. Yavruluk döneminde uygun eğitim, köpeklerde olumlu davranışları oldukça hızlı bir şekilde telkin etmeye yardımcı olur. Yavrularınızı meşgul etmek için bazı mükemmel köpek oyuncakları satın almayı düşünebilirsiniz. almayı düşünebilirsiniz . Oyuncaklarla, sadece köpeklerinizi meşgul etmekle kalmayacak, aynı zamanda özellikle etrafta değilseniz, yaramazlık yapmalarını da engelleyeceksiniz.

Köpeklerinizi uyarmanın başka bir yöntemi de getirme oyunu oynamaktır. onlarlaBir top atmak ve onları getirmek, köpeklerde odaklanmayı ve disiplini geliştirir.

Onlara Besleyici Bir Diyet Besleyin

Köpeklerinize besleyici köpek mamaları vermeniz çok önemlidir.Köpeklerinizi hem fiziksel hem de zihinsel olarak sağlıklı tuttuğu içinBayat ve sağlıksız yiyeceklerle beslenmek onları daha sonra genel davranışlarını etkileyerek yorgun ve endişeli hale getirebilir. Köpeğinizin yeterli beslenmediği zaman nasıl üzgün göründüğünü de görmüş olabilirsiniz.

Bir diğer önemli şey de köpeğinizin beslenmesi için uygun bir program belirlemektir. Köpeklerinizi sağlıklı yiyeceklerle besliyor olsanız bile, öğünlerini zamanında almazlarsa huysuzlaşabilirler. Çoğu köpeğin standart beslenme programı günde 2-3 kezdir.

Olumlu şeyler yaptıklarında onları ödüllendirin

Köpekler, tekrar yapmanın bir ödül olduğunu bildiklerinde bir davranışı tekrarlama eğilimindedir. Örneğin, onlara itaat eğitimi verirken onlara iyi köpek maması vermeyi düşünebilirsiniz. Çoğu köpek, yemek için lezzetli yiyecekleri varsa komutları ve püf noktalarını öğrenir.

Ödüllendirmenin bir başka yararı da, siz ve köpeğiniz arasındaki genel iletişimi güçlendirmesidir. Bu olursa, köpeğinizin komutlarınıza uymakta hiçbir sorunu olmayacaktır.

Sevecen Olun ve Onları Sıklıkla Affedin

Son olarak, tüylü arkadaşınıza her zaman şefkat göstermeniz en iyisi olacaktır. Onlara kaba davranmak, onlara olumlu davranış aşılama amacını ortadan kaldırabilir. Hatta fesat yaptıklarında yapılacak en iyi şey onları affetmektir. Köpeğiniz büyük olasılıkla duygularınızı anlayacak ve yaptığı şeylerin daha çok farkında olacaktır.

Unutmayın, konu köpeğinizi eğitmek olduğunda sabır bir erdemdir. Sevgiyi temel alarak köpeklerinize bir şeyler öğretebilirseniz, kısa sürede onları iyi huylu yaparsınız.

Neticede

Köpeğinize olumlu davranışları öğretmenin en kolay adımlarından bazılarını gördünüz. Bu yöntemleri köpeklerinize bir yaşına gelmeden öğretmek en iyisi olacaktır. İyi eğitimli köpek yavruları, yetişkinlik evresine geldiklerinde de iyi mizaçlar sergilerler. Yine de, sevginizi ve övgülerinizi asla bırakmayın, çünkü onun için dünya sizsiniz.

Digimas.net