N&D Kedi Maması Çeşitleri İnceleme

N&D Kedi Maması Çeşitleri İnceleme

1. N&D Ocean Ringa Balıklı ve Balkabaklı Tahılsız Kedi Maması 

N&D Kedi Maması Çeşitleri İnceleme Kedilerin en sevdiği gıdalardan bir tanesinin balık olduğunu biliyoruz. Özellikle iştahsız kediler için en iyi seçeneklerden bir tanesi balıklı mamalardır. ND markasının üretmiş olduğu bu kedi maması ringa balığı içermektedir. Tamamen doğal gıdalardan üretilmiş olmasının yanı sıra içeriğinde çeşitli meyve ve sebzeler de barındırmaktadır. Bunlar; havuç, portakal, nar, ıspanak ve yaban mersini olarak sıralanabilir. Özellikle antioksidan bakımından güçlü bir mamadır.

N&D Kedi Maması Çeşitleri İnceleme Mamanın içeriğinde; ham protein %44.00; ham yağ %20.00; ham lif %1.80; nem %8.00; ham kül %8.70; Omega-6 %3.10; Omega-3 %1.40 oranında yer almaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere, yüksek protein ve yağ içermektedir. Bu sayede kedilerin gündelik bakımları için oldukça sağlıklıdır. Ayrıca balıklı bir mama olduğu için Omega-3 ve Omega-6 bakımından zengin bir mamadır.

2. N&D Balkabaklı Bıldırcın ve Narlı Yetişkin Kedi Maması

Genellikle kedi mamalarının içeriğinde balık, tavuk, kuzu gibi et çeşitleri yer almaktadır. Ancak, pek çok kedi bıldırcın eti gibi çeşitli etleri de sever. Aynı zamanda alerjisi olan kediler için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. N&D Kedi Maması Çeşitleri İnceleme Balkabağıyla lezzetlendirilmiş olan bu kedi maması oldukça sağlıklı ve besleyici bir seçenektir. Bununla beraber, içeriğinde havuç, elma, ıspanak, nar, portakal ve yaban mersini bulunmaktadır. Bu sayede, vitamin, mineral ve antioksidan bakımından zengin bir mama olarak tüketilebilir.

Mamanın içeriğinde; ham protein %44.00; ham yağ %20.00; ham lif %1.80; nem %8.00; ham kül %8.70;  Omega‐6 %3.30; Omega‐3 %0.90 yer almaktadır. Balıklı mamaya oranla daha az yağ asidine sahip olan bu kedi maması, tüyleri sağlıklı olan kediler için kullanılabilir. Bunun yanı sıra sindirimi kolay ve böbrek sağlığını koruyan bir yapıya sahiptir.

3. N&D Düşük Tahıllı Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması 

Kedilerin zaman içerisinde evrimleşmesiyle beraber tahıllı gıdaları tüketilebilir hale gelmişlerdir. Ayrıca, kedilerin tahıl tüketmesi, diğer proteinleri almasını da sağlar. Kediler İçin En İyi 5 Düşük Tahıllı Kedi Maması adlı yazımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu kedi mamasının içeriğinde hem somon eti hem de çeşitli hayvansal gıdalar bulunmaktadır. Kısırlaştırılmış kediler için hazırlanmış olan bu kedi maması kedilerin protein ihtiyacını yeterli olacak şekilde karşılar ve böbrek sağlığını korur.

Mamanın içeriğinde; ham protein% 38.00; ham sıvı ve katı yağlar% 10.00; ham elyaf% 5.50; nem% 8; ham kül% 8.30; Omega-6 % 1.80; Omega-3% 0.40 oranında yer almaktadır. Görüldüğü üzere diğer mamalara oranla daha düşük protein oranına sahiptir. Bunun yanı sıra sindirilmesi kolay ve kilo kontrolü sağlamaktadır.

4. N&D Prime Tavuk ve Narlı Yetişkin Kedi Maması

ND markasının en çok tercih edilen ve besleyici mamalarından bir tanesi olan bu mama tavuk etinden üretilmiştir. İçeriğinde ringa balığı ve balık yağı da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ıspanak, elma, portakal, nar, yaban mersini gibi çeşitli meyve – sebzeler de içermektedir. Ayrıca, antioksidan bakımından zengin bir içeriği olduğu için eklem ağrısı gibi sorunlara karşı etkili bir mamadır.

Mamanın içeriğinde; ham protein %44.00; ham yağ %20.00; ham lif %1.80; nem %8.00; ham kül %8.50; Omega-6 %3.30; Omega-3 %0.90 oranında yer almaktadır. Mamanın analitik bileşenlerinden de anlaşılacağı üzere son derece sağlıklı ve besleyici bir kedi mamasıdır. Aynı zamanda sindirimi de kolaydır.