Smartheart Gold Kısır Kedi Maması İnceleme

Smartheart Gold Kısır Kedi Maması İnceleme

Smartheart gold kısır kedi maması da istenenler arasındaydı. Bu yazımızda  inceleyip  Smartheart gold kısır kedi maması nasılmış görelim.

Smartheart Gold Kısır Kedi Maması İnceleme İçindekiler

İçinde %25 kümes hayvanları unu, %24 esmer pirinç, buğday gluteni, %11 tavuk ve soya yağı bulunuyor. ayrıca soya proteini konsantresi, bezelye proteini, %10 pirinç, balık yağı, lesitin, pancar küspesi, bira mayası ve fos bulunuyor.

Protein %38, ham yağ %10, ham lif %8, nem %10, sodyum %0.20, kalsiyum %0.60 ve fosfor %0.50 oranlarında. taurin, l-carnitine ve dl-metiyonin eklenmiş ama oranlarını göremedim?

Vitaminler, a 25.000 iu, d3 280 iu ve e 650 iu oranlarında.

Kümes hayvanları ve tavuk eti ile dengelenmeye çalışılmış. mama içinde soya ve bu kadar yüksek oranda pirinç görmek istemezdim. gerçi birçok mama markası pirinç oranını belirtmiyor bundan dolayı aşırı bir eleştiri yapamıyorum. protein, yağ, ham lif ve fosfor gibi oranlar kısır kedi maması için normal duruyor. protein oranı biraz daha düşük olabilirdi ama yağ oranının düşük olması ile dengelenmiş. taurin, l-carnitine ve dl-metiyonin oranlarını da görmek isterdim. vitaminler normal değerde. 1 kilogram mama ortalama 60-70 tl arasında satılıyor. fiyat olarak bakıldığında tercih edilebilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamasının Farkı Nedir?

Kısır kedilerin özel beslenme ihtiyaçlarına göre hazırlanan kısırlaştırılmış kedi mamalarının en önemli farkı yağ oranıdır. Normal mamalarda %20 civarında olan yağ oranı bu mamalarda %10 civarındadır. Kaliteli ve güvenilir kısırlaştırılmış kedi mamaları böbrek ve idrar yolu hastalıkların önleyici içeriğe sahiptir.

Glütensizdir ve içeriğinde balık yağı bulunur. Protein oranı enerji harcama oranı ile dengelidir. Obeziteyi engelleyecek şekilde daha az yağ ve tahıl içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirici vitaminler içerir. Magnezyum oranı düşük kalsiyum ve fosfor oranları dengelidir.