Ucuz Kedi Mamaları Kıyaslaması

ucuz-kedi-mamaları-kıyaslaması
Ucuz kedi maması kıyaslaması

Ucuz kedi mamaları nasıl olmalıdır?

Ucuz kedi mamaları olarak bir kaç markayı bugün kıyaslayacağız. (Trendline, Proline, PawPaw, Enjoy, Bestpet, Rexy) Ucuz mama hiç bir koşulda tercih etmemeniz veya çok zor durumda kalırsanız tercih etmeniz gerekir. Şimdi seçtiğimiz gayet uygun fiyatları olan mamaların kıyasını yapalım.

  1. Trendline
  2. Proline
  3. Pawpaw
  4. Enjoy
  5. Bestpet
  6. Rexy

Hangi mamayı tercih etmeliyim?

İlk kedi mamamız trendline. Trendline mamanın içindekilere bakalım. Aslında İçinde bulunan hayvansal protein tozu mamada et olmasa bile et varmış gibi olmasını sağlıyor. Buğday ve mısır, kurutulmuş şeker pancarı vb gibi besin içerikleri bulunuyor. Ucuz mamalar kategorisinde olduğu için bu besinleri normal karşılıyoruz. ikinci olarak inceleceğimiz mama ise proline. Proline mamasının içerisindeki her şey trendline ile aynı içeriğe sahip. Bu mamalar birbirine çok benziyor. Üçüncü bir diğer mamamız ise enjoy marka mamamız. Enjoy mamanın içeriğine bakacak olursak hayvansal protein, buğday kepeği, mısır glüteni, tavuk ciğeri aroması, kuru bira mayası vb. Üç mamanın da içindekiler kısmı birbirinin kopyası. Tek fark ise içerik yüzdelerinin farklı olmasıdır. Şu ana kadar ki hiç bir mamanın içinde saf et kullanılmamış. Dördüncü mamamız ise pawpaw markasının maması.

Pawpawa bakacak olursak kurutulmuş kuzu proteini, balık unu, pirinç, mısır vb besinler kullanılıyor. İçerik olarak yine alt düzey bir mama fakat içerisinde tavuk yağı ve balık yağı da mevcut. Eğer sokaktaki dostlarımız için mama tercihi yapacak olursak her kedinin seveceği balık yağı ve tavuk yağı içeriyor. Bu durumda diğer mamalara kıyasla pawpaw almak daha mantıklı olacaktır. Beşinci mamamızın adı ise Bestpet. Bu mamanın içeriğine bakalım. Kurutulmuş tavuk proteini, buğday unu, baldo pirinç, mısır, rafine tavuk yağı, tavuk ciğeri parçaları, mineraller içeriyor. Bestpet diğer mamalara göre içinde et içeriyor bu yüzden bir adım önde. Aslında protein ve yağ yüzdesi de çok daha yüksek. Şimdi ise son mamamız olan rexy mamaya göz atalım. Aslında Rexy mamada ise ilk iki mamayla aynı besinleri içeriyor. Aslında incelediğimiz bütün mamalar fiyatlarına göre iyi mamalar. Şimdi son olarak mamalarımıza bakacak olursak bestpet içerik olarak daha zengin olduğu için diğer mamalardan bir adım önde oluyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ: ANASAYFA