Whiskas Kedi Maması İnceleme

Whiskas Kedi Maması İnceleme

Whiskas Kedi Maması İnceleme ve içindekiler

Mamaların içeriği hazırlanırken en fazla üründen aza doğru sıralanır bu mamanın en başında gördüğümüz şeyse tahıl oluyor içerisinde ne kadar bulunduğu da yazmıyor. Tahıl mamalarda %10 dan fazla olmamalı en önemlisiyse içindekiler listesinin kesinlikle başında olmamalı.

Diğer bir problemse içindekiler kısmında et ve et türevleri yazıyor bura da da kaç oranında olduğu verilmiyor. Mama alırken dikkat etmemiz gereken diğer bir unsur içerisinde protein olarak neyin bulunduğunun tam olarak oranıyla verilmesi (örn: %30 somon, %45 tavuk eti vb.) içerisinde ne proteini bulunduğu belli olmayan mamaları almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Whiskas mamanın bir sorunu ise aroma arttırıcı maddelerin çok fazla olması bu sebeple bu mamaya alışan kediler başka mama yemek istemiyor. Tabi ki bu kadar aroma arttırıcı kullanılması kedilerin sağlığı için uzun süreçte çok tehlikeli.

Son olarak bu mama veterinerlerin kesinlikle ev kedileri için önermediği bir marka bizim kendi veterinerimiz biz daha hiç sormadan asla bu mama markasını almamamız gerektiğini söylemişti.

Özetleyecek olursam bu mamayı kullanmak kasten kedimizin canını tehlikeye atmak olur.kedimize zarar verdiğimiz gibi cebimize de zarar veririz.biliyorsunuz ki bu kediciklerin hastalanması ciddi problemlere yol açıp veterinerde uzun mesailer harcamamıza yol açabilir.bunları yaşamamak için aldığımız mamaları kedimizin sağlığını düşünerek almalıyız iyi mama pahalı mama demek değildir bunu da unutmamak gerekiyor.whiskasta alınmaması gereken kedimize zarar verebilecek mamalar içerisinde maalesef.

Sokak kedilerine bu mamadan verme konusuna gelirsem daha uygun fiyatlara daha iyi mamalar verilebilir.tabi ki mamaya ihtiyacı olan bir kedi varken ve elimizde başka mama yoksa bu mamadan verebiliriz.