Yaş Kedi Mamaları Kıyaslaması,

yaş-kedi-mamaları-kıyaslaması
Yaş kedi mamaları kıyaslaması

Yaş kedi mamaları nedir?

Bugün sizlerle 6 adet yaş kedi mamaları inceleceğiz. Bu mamalara bakacak olursak sıralama şu şekilde;

  • Whiskas
  • Felix
  • Friskies
  • Hills
  • Bonnie
  • Bestpet

Yaş kedi mamaları ne içeriyor?

İlk olarak inceleceğimiz mama Whiskas mama. Whiskas çok bilindik bir mama olan ucuz bir mamadır. İçeriğine bakacak olursak et ve hayvansal ürünler, sebze proteini, ayçiçecek yağı vb ucuz ve tasarruflu içerikler kullanılmış. Kesinlikle kullanmaya değecek bir mama değil whiskası baştan eleyin.

ikinci yaş mamamız felix mama. Felix mama içerik olarak hayvansal et ve hayvansal türevler, kanatlı ve sığır eti, balık eti gibi besinleri içeriyor. Felixden iyi bir yaş mama ama yeterince iyi bir mama değil. Şu ana kadar incelediğimiz iki mama da sokaktaki dostlarımız için ucuz ve bunun yanı sıra güzel bir seçim olacaktır. İki mamada da gerekli olan taurin bulunmuyor.

Üçüncü yaş mamamız friskies mama. İçindekilere bakacak olursak, et ve hayvansal türevler, tavuk parçaları, tahıllar, mineraller, ve bazı vitaminler. Bu mamamız çok alt seviye bir mama tercih etmemiz gereken bir mama kesinlikle değil.

Dördüncü inceleyeceğimiz mama bonnie marka mama. Bonnie mamanın içeriğine bakacak olursak et ve hayvansal türevler, balık veya balık türevleri, ve bazı ilave vitaminler. Bu mamada dolgu maddesi veya tahıl yok bu yüzden bonnie diğer mamaların önüne geçiyor. Ayrıca bu mama bir Türk markası mama.

Beşinci mamamız ise bestpet mama. Yurt dışından gelen bestpet marka mamanın içeriğine göz atalım. İçinde et veya hayvansal türevler, somon balığı, mineral, protein, ve bazı destek vitaminler. Genelde seçeceğiniz mamanın içinde tahıl ve dolgu maddesi olmamasına özen gösterin.

Şimdi ise sıra son mamamız olan hillste. Hills kuru mama üretiminde çok üst düzey mamalar üretiyor. Yaş mamasına bakacak olursak okyanus balığı, tahıllar, şekerler, yumurta ve yumurta türevleri, bitkisel protein, mineraller, sıvı veya katı yağlar. Ürünün içeriğinde hoşunuza gitmeyecek çok madde bulunabilir fakat yumurta ve yumurta türevleri olması güzel bir şey.

Sonuç olarak bu ucuz mamalardan kazanan içerik olarak bonnie oldu fiyatına göre güzel bir tercih.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ: ANASAYFA